En poursuivant votre navigation sur ce site, vous devez accepter l’utilisation et l'écriture de Cookies sur votre appareil connecté. Ces Cookies (petits fichiers texte) permettent de suivre votre navigation, actualiser votre panier, vous reconnaitre lors de votre prochaine visite et sécuriser votre connexion. Pour en savoir plus et paramétrer les traceurs: http://www.cnil.fr/vos-obligations/sites-web-cookies-et-autres-traceurs/que-dit-la-loi/ close

Hallo!

Welkom en bedankt om onze avonturen te volgen!

Al meer dan 25 jaar leeft Bioflore op het ritme van planten, seizoenen en aromatische geuren. Ons kleine team van herboristen gaat zorgvuldig op zoek naar natuurlijke ingrediënten en weeft banden met een netwerk van trouwe producenten. Wij kiezen altijd voor biologische producten, een zo lokaal mogelijke productie en producten van de hoogste kwaliteit. Elke dag werken we eraan om u producten aan te bieden die zinvol zijn, die vriendelijk zijn voor uw huid en voor de natuur, en die betaalbaar zijn voor iedereen.

Bioflore is een bedrijf in de rij van de vrije ondernemingen (wij vertellen u hier meer!). Wij kiezen voor plezier in het werk, vertrouwen en voldoening van elk teamlid. Ons doel is niet om een multinational te creëren, maar om een serene ontwikkeling te hebben, die ons in staat stelt om de juiste waarde te betalen voor het werk van onze producenten en ons team!

Wij handelen voor het heden en voor de toekomst, door ons sinds jaar en dag in te zetten voor een biologische en agrarische landbouw, met respect voor de grond, de biodiversiteit en de boeren. Wij hebben het project om onze eigen tuinen te cultiveren om u biologische maceraten aan te bieden. Met ons netwerk van geëngageerde detailhandelaren ontwikkelen wij bulk. Sinds twee jaar zijn wij ook betrokken bij de NGO Graine de Vie in de strijd tegen de ontbossing.

Elke dag gaan we stap voor stap vooruit om Bioflore meer en meer in haar waarden te verankeren.

Bedankt en als u alles over ons wilt weten, lees dan verder!

            

Sinds 1993 …

Dat jaar opende André Bitsas de deuren van Bioflore, een geurige kruidenwinkel in hartje Brussel. Gepassioneerd door aromatherapie, zoekt André met hart en ziel naar de beste kwaliteit essentiële oliën en weeft hij een netwerk van geëngageerde producenten. Hij creëert een breed gamma chemogetypeerde essentiële oliën, hydrolaten en plantaardige oliën, die allemaal afkomstig zijn van gecontroleerde biologische landbouw. Een compromisloze keuze en een voorloper in die tijd!

In de loop der jaren is het team gegroeid en zo ook het assortiment! Bioflore specialiteiten met etherische oliën, plantaardige oliën, biologische neutrale bases, natuurlijke ingrediënten om uw eigen cosmetica te maken ...

De eerste Bioflore-onlineshop werd opgericht in het jaar 2000, helemaal in het begin van het internet.

In 2010 sluit de Brusselse Bioflore-winkel haar deuren en wijdt het team zich aan de ontwikkeling van de website www.bioflore.be, zowel een online winkel als een informatieve website over aromatherapie en natuurlijke schoonheid, met eenvoudige recepten voor thuiscosmetica.

Bioflore is nu een Slow Cosmetic Laureate en Certisys gecertificeerd merk. Bioflore producten worden verdeeld via onze website en via een netwerk van gepassioneerde detailhandelaars die dezelfde waarden delen!

Onze kwaliteitseisen

Uit goede bron ...

Dankzij producten van hoge kwaliteit, met het label "biologisch", bevorderen wij het welzijn, de gezondheid en de milieukwaliteit.  De oplossingen die wij bieden, zijn van nature niet-invasief en niet-toxisch. Wij zijn niet tevreden met het verkopen van producten: wij informeren en leiden degenen op die ons vertrouwen, om hen te helpen hun leven in overeenstemming met de intelligentie van het leven te beheren! Om ons project te versterken, heeft de oprichter van Bioflore, André Bitsas, de School voor Aromatherapie opgericht waarvan hij nu directeur en docent is.

  • Duidelijke definitie
  • Biologische kwaliteit
  • Ecologie
  • Respect voor het werk
  • Eerlijke prijs

Onze producten zijn botanisch en chemisch gedefinieerd (of "chemogetypeerd"). Onze essentiële oliën zijn 100% zuiver en natuurlijk. Zij worden verkregen door stoomdistillatie of, in het geval van citrusvruchten, door eenvoudige mechanische uitpersing van de schil. Ze zijn volledig, dat wil zeggen dat de distillatie van begin tot eind is uitgevoerd. Zij zijn zuiver en niet gerectificeerd: aan hun biochemische samenstelling is niets toegevoegd. Zij zijn systematisch biologisch, met zeer zeldzame uitzonderingen, wanneer de plant bijvoorbeeld alleen in het wild groeit.

De etikettering vermeldt de herkomst van de plant, het deel van de plant dat is gedistilleerd, de Latijnse naam waarmee de soort nauwkeurig kan worden geïdentificeerd en ten slotte het chemotype, of biochemisch kenmerk van een bepaalde soort, dat kan variëren naar gelang van de biotoop waarin de plant is gegroeid.

Biologische kwaliteit is onze systematische keuze: wij worden gecontroleerd door CERTISYS (officiële instantie die belast is met de biologische controle op Europees niveau).

Wij zijn ervan overtuigd dat biologische kwaliteit een van de regels van elke goede aromatherapie zou moeten zijn: u moet weten dat pesticiden en herbiciden niet worden geëlimineerd, maar net geconcentreerd door distillatie, en nog meer door mechanische expressie! Bent u verleid door een klein flesje glyfosaat? Wij ook niet! In extreme gevallen blijkt uit analyses van niet-biologische essences van citrusvruchten dat het gehalte aan bestrijdingsmiddelen hoger is dan de door de Wereldgezondheidsorganisatie vastgestelde toxische doses.

CERTISYS certificaat

Bioflore producten zijn gecertificeerd door CERTISYS (nieuwe naam van Ecocert België).

En dit is ons meest recente certificaat.

eu_biolabel-200.jpg

Certificaat bio UE

De Bioflore-producten zijn gecertificeerd als biologische landbouwproducten van de Europese Unie.

Ecogarantie label

logo_slowcosmetique_200_1.png

Slow Cosmétique merk

De uitdaging van een vrije onderneming!

Bioflore is een onderneming op mensenmaat die als roeping heeft het leervermogen en het aanpassingsvermogen van elk individu te stimuleren. In ons team zijn het de werknemers zelf die hun toekomstige collega's aanwerven en hen interviewen. Elke maand leidt Marcel, onze "bedrijfsosteopaat", een vergadering om "spanningen te doorbreken" en gezamenlijk oplossingen te vinden.

Iedereen is vrij om zijn mening te geven over de keuzes van het bedrijf en nieuwe projecten voor te stellen.

Actie!

Wij zijn ervan overtuigd dat een onderneming bovenal zinvol moet zijn. Milieurampen volgen elkaar op en we hebben meer dan ooit de urgentie om in al onze gedachten te handelen, want de tijd dringt.

Wat onze verpakkingen betreft, vervangen wij geleidelijk aan, waar mogelijk, plastic verpakkingen door meer ecologische verpakkingen: 100% biologisch afbreekbare, composteerbare en recycleerbare kartonnen potten of zakken.

Wat de (fantastische!) winkels betreft die onze producten verdelen, dankzij geëngageerde detailhandelaars ontwikkelen wij de bulk.

Wij zijn verhuisd naar een nieuw pand in Wavre, midden op het platteland, waar wij wat grond hebben aangekocht (joepie!). We zijn gestart met het kweken van lokale planten om u biologische maceraten te kunnen aanbieden!

De afgelopen twee jaar zijn wij betrokken geweest bij de NGO Graine de Vie, die zich inzet voor herbebossing in Madagaskar. Graine de Vie is betrokken bij grootschalige projecten op 423 herbebossingslocaties, in samenwerking met de Nationale Parken van Madagaskar, om de oerbossen veilig te stellen, te beschermen en te herstellen. Sinds haar oprichting in 2009 heeft de ngo meer dan 14 miljoen bomen geplant!
Wij gaan stap voor stap vooruit en proberen een positieve invloed (ook al is die bescheiden) op de samenleving uit te oefenen. Wij zijn er zeker van dat u dat ook zult doen!
 

De tuinen van Bioflore

In het voorjaar van 2020 zijn we, naast het telen van bessen, onze boomgaard, venkel, blauwe bessen en... begonnen met het telen van calendula op onze gecertificeerde biologische grond. Elke week oogstte het team de prachtige calendula bloemen met de hand. Dankzij deze oogst kunnen wij u een voortreffelijk zonne-maceraat in biologische jojobaolie aanbieden. Deze nieuwe Bioflore-productie is het begin van een mooi project met de wens om natuurlijke, biologische en lokale producten aan te bieden.